Przegląd konferencji programistycznych – maj 2020

Pandemia koronawirusa spowodowała ogromne problemy dla organizatorów konferencji programistycznych. Niektórzy z nich postanowili przenieść wydarzenia do Internetu, w których będzie można wziąć udział za darmo lub za opłatą. Zapraszam na przegląd konferencji programistycznych – Maj 2020.

Pick JS

Pierwotnie konferencja Pick JS miała odbyć się w Katowicach, jednak przez obecnie panującą sytuację organizatorzy przeszli do realizacji planu B. Tematy poruszane na tym wydarzeniu nie będą dla laików i początkujących programistów języka JavaScript. Prelegenci Pick JS zapowiadają zaawansowane zagadnienia, które zostaną przedstawione z niezwykle wysoką jakością. Konferencja będzie trwała przez dwa dni, 7 maja odbędą się tak zwane Workshopy natomiast dzień później swoje prezentacje przedstawią zaproszeni prelegenci.

Do wyboru są trzy typy biletów: normal, premium oraz workshops. Kosztują one odpowiednio 7,5, 12,5 i 50 euro. Organizatorzy zapowiedzieli, że 50% dochodów z biletów zostanie przeznaczonych na walkę z pandemią koronawirusa. Duży plus za inicjatywę!

Best in Cloud 

20 maja odbędzie się konferencja Best in Cloud organizowana przez Computerworld. Będzie ona dotyczyła tematów związanych z cloudem. Na oficjalnej stronie internetowej możemy znaleźć szczegółowe informacje. Biorąc udział w wydarzeniu dowiemy się między innymi o środowisku hybrydowym w infrastrukturze rozproszonej czy perspektywach rozwoju projektów w Polsce, Europie Zachodniej oraz w Stanach Zjednoczonych. W programie konferencji zapowiedziane zostały między innymi livechat’y z prelegentami czy quizy z nagrodami dla uczestników.

Bilety zostały podzielone na dwa typy: bezpłatne oraz płatne dla osób, które nie wyrażają zgód marketingowych. Jeżeli zgłosimy się po bilet do 8 maja, zapłacimy 450 zł netto. Cena biletu po tym dniu wzrasta do 650 złotych netto.

Cloud DeveloperDays 2020 

Konferencja organizowana jest przez twórców .NET DeveloperDays. Pierwotnie wydarzenie miało się odbyć w Krakowie, jednak przez wzgląd na obecne okoliczności wydarzenie będzie dostępne on-line. Cloud DeveloperDays dedykowane jest dla programistów, którzy swoje rozwiązania integrują z dowolną platformą cloud’ową. Organizatorzy zapewniają dwa dni solidnej treści technicznej od prelegentów będących ekspertami w swoich dziedzinach. Prelekcje planowane są na 26 oraz 27 maja od godziny 9:00 do około 16:00. Wstęp on-line na konferencję jest darmowy po wcześniejszym zarejestrowaniu się.

Go Invest Summit 

Konferencja, która w głównej mierze skupia się na finansach. Może ona się przydać programistom, którzy planują założyć własny biznes lub startup. Oprócz tego uczestnicy będą mogli posłuchać prelekcji na tematy takie jak Crypto Investment Insights czy How to Optimize Stocks & IPO Investment. Jak widać znajdzie się też coś dla programistów, którzy chcieliby zainwestować swoje ciężko zarobione pieniądze. Konferencja odbędzie się 22 oraz 23 maja a wstęp na nią jest darmowy po wcześniejszej rejestracji.

IT w Służbie Zdrowia 

Na koniec konferencja, która dotyczy bezpośrednio najnowszych rozwiązań w zakresie informatyzacji zakładów opieki zdrowotnej. Ponadto usłyszymy na niej o takich zagadnieniach jak Bezpieczeństwo informacji medycznej, Podpis elektroniczny w dokumentacji medycznej czy Przetwarzanie danych osobowych w związku ze świadczeniem usług medycznych. Wstęp na konferencję jest darmowy z jednym wyjątkiem – opłata rejestracyjna dla przedstawicieli firm posiadających rozwiązania informatyczne z zakresu zagadnień poruszanych na konferencji wynosi 500 zł + VAT.

To tylko kilka z wielu konferencji on-line, które odbędą się w maju. Jeżeli są jeszcze jakieś, które zasługują na uwagę, podziel się tym z nami w komentarzach.

 

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA JUŻ TERAZ!
SPRAWDŹ CO DZIĘKI NIEMU ZYSKASZ