Finansowy ninja – książka, która powinna być lekturą obowiązkową!

Z zasady nie jestem książkowym molem, ale od czasu do czasu lubię oddać się magii drukowanych stron papieru. Jakiś czas temu zdecydowałem się na lekturę Finansowego ninja autorstwa Michała Szafrańskiego. Przekonała mnie do tego jedna z najpopularniejszych osób związanych z branżą IT w Polsce. Stwierdziłem, że finanse osobiste to temat, w który zainwestować czas. Jak się później okazało, było warto!

O czym jest Finansowy ninja?

Na stronie internetowej książki możemy przeczytać:

Dowiedz się, jak mądrze zarządzać pieniędzmi, uniknąć pułapek zastawianych przez instytucje finansowe oraz skutecznie zaplanować swoją emeryturę. Ponad 540 stron praktycznej wiedzy o oszczędzaniu, zarabianiu, optymalizacji podatkowej, negocjowaniu i inwestowaniu, które pomogą Ci zostać prawdziwym finansowym ninja i osiągnąć bezpieczeństwo finansowe.

We wspomnianych kilkuset stronach znajdziesz podstawowe oraz praktyczne informacje o finansach osobistych. Dowiesz się jak zadbać o kondycję swojego portfela. Poznasz i zrozumiesz na czym polegają podstawowe mechanizmy zapewniające stabilizację Twoich wydatków. Zaznajomisz się z wszystkimi lub prawie wszystkimi możliwości inwestowania i obrotu pieniędzmi. Tak na dobrą sprawę mógłbym tak wymieniać jeszcze bardzo długo. Generalnie Michał Szafrański dzieli się swoimi doświadczeniami dotyczącymi finansów osobistych, które nabył w przeciągu kilkunastu lat. Dodatkowo autor przygotował bardzo dużą ilość materiałów dodatkowych, które są do pobrania w Internecie. Mowa tu między innymi o arkuszach kalkulacyjnych, które wspomogą Cię w prowadzeniu budżetu domowego.

Dla kogo jest Finansowy ninja?

Finanse osobiste od jakiegoś czasu nie są mi obce. Jednak jak się okazało Finansowy ninja potrafił rzucić mi nowe światło na pewne kwestie związane na przykład z oszczędzaniem lub z kredytem hipotecznym. A to tylko niektóre z wielu kwestii, które zostały poruszone w tej książce.  Jestem po lekturze już dobrych kilka miesięcy i widzę, że korzystam z rad Michała od wielu tygodni.

Generalnie w tej książce każdy znajdzie coś dla siebie. Pomijam tutaj finansowych wyjadaczy, dla których większość pojęć z tej dziedziny nie jest obca. Jeżeli jednak czujesz, że masz w tej dziedzinie jakieś braki – polecam sięgnąć po książkę Michała. Wiedza zawarta w niej jest wiedzą elementarna i powinna ją posiadać każda młoda obywatelka i każdy młody obywatel wkraczający w świat finansów osobistych. Moim zdaniem informacje zawarte w Finansowym ninja powinny być wpajane jak najmłodszemu pokoleniu. Książka ta jest doskonałym uzupełnieniem tego, o czym z jakiś powodów nie mówi się w szkole. Lektura obowiązkowa? Czemu nie! Jestem za!

Czy polecam Finansowego ninja?

Książka jest napisana w bardzo przystępnej formie i w bardzo przystępnym języku. Nie przypominam sobie momentów, w których zadawałem sobie pytanie co autor ma na myśli? Z drugiej strony nie mogę powiedzieć, że książka była lekka i łatwa. Poruszamy się w kwestiach finansów a temat ten nie jest z pewnością ani lekki ani łatwy. Jednego jestem pewien, z pomocą Finansowego ninja finanse osobiste to temat, który może być przyjemny.

Podsumowując: Finansowy ninja to książka, która pozwoli Ci poszerzyć wiedzę na temat finansów osobistych lub ją po prostu usystematyzować. Z drugiej strony w tych wspomnianych kilkuset stronach zawartych jest tyle informacji, że z pewnością znajdziesz dla siebie coś ciekawego. Książka sprzedała się w ponad 100 tysiącach egzemplarzy co jest tylko potwierdzeniem znakomitej pracy wykonanej przez autora, Michała Szafrańskiego.

 

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA JUŻ TERAZ!
SPRAWDŹ CO DZIĘKI NIEMU ZYSKASZ